Kommenteeri

Maale! ajakirja lugu Pärt-Jaagu talust ja kamajahudest

Pärt-Jaagu talu lugu ja kamajahud.
Talu meenest kasvas välja edukas tootesari!
Poodides ja taluturgudel nõutud Pärt-Jaagu kamajahu pidi esialgu jääma vaid oma talu meeneks. Pärt-Jaagu perenaine Piret Lankots on siiani üllatunud, kuidas kamateost kasvas välja edukas väiketootmine: kõik sündis nii loomulikult, justkui iseenesest.
Rakke valla Salla küla Pärt-Jaagu talu õuel seistes tundub, nagu oleks sattunud talumuuseumi. Pikk rehielamu, üht kätt madal palkait ja teist suitsusaun, hoovi keskel kooguga kaev.
Perenaine Piret Lankots pakub rehealuses külalistele kama, mõistagi Pärt-Jaagu oma, mille tootjaks on Pireti ja tema sõbranna Eili Taavitsa ühine ettevõte Nisuvaba Maailm. Pärt-Jaagu marjakamasid ega ka Nisuvaba Maailma poleks aga sündinud, kui Piret poleks aastaid tagasi koos oma mehega ette võtnud vanaema sünnikodu taastamise. „Kümme aastat seisis see tühjana, kõik oli juba võsasse kasvanud ja vahelagi ühest kohast sisse kukkunud. Vanaema nuttis, et tema sünnikodu laguneb ära. Ehitusmehed olid öelnud, et vamm on sees, pistke põlema, suguvõsa oli juba käega löönud. Meie tulime siia ja mõtlesime, et mis see siis ära ei ole! Olime noored ja rumalad, ja õnn on, et olime!“ räägib Piret. Nad leidsid ehitaja, kes võttis nii rehielamu kui ka aida palkhaaval lahti, vahetas, kus vaja, palgid välja ja ehitas hooned uuesti üles.


Lisa kommentaar

Email again: